Laima Andrikienė: „Dėmesio ir paramos nusipelno Europos kultūros keliai ir jų kultūros dedamoji“

Šiandien įvykusiame Seimo laikinosios Kultūros paveldo, Europos kultūros kelių ir Šv. Jokūbo kelio parlamentinės grupės posėdyje aptarti Šventiesiems Jokūbo – 2021–2022 metams – skirti renginiai ir svarbi Europos kultūros kelių dalis – muzikos festivaliai, švietimo projektai. Posėdis, kuriame dalyvavo ir Lietuvos savivaldybių atstovai, vyko nuotoliniu būdu. 

Parlamentinės grupės posėdyje dalyvavo bei apie Šv. Jokūbo kelią ir piligrimystės tradiciją Ispanijoje kalbėjo šios valstybės ambasadorius Lietuvoje Chosė Marija Roblesas Fraga (José María Robles Fraga).

Posėdžio metu buvo aptartas ir jau dešimtmetį Lietuvoje vykstančio tarptautinio Šv. Jokūbo muzikos festivalio patyrimas bei problemos. Festivalio šeimininkų – valstybinio choro „Vilnius“ –  vadovas Vladas Bagdonas pristatė tarptautiniu tapusį, nuo 2011 m. rengiamą Šv. Jokūbo muzikos festivalį, kuris suburia ne tik profesionalius Lietuvos chorus bei atlikėjus, bet ir užsienio kolektyvus. Planuojama, kad, nepaisant COVID-19 pandemijos, šių metų rudenį festivalis įvyks, ir jis bus dedikuotas Šventiesiems Jokūbo metams.

Posėdžio dalyviams buvo pristatytas dar vienas muzikos festivalis, kurio iniciatoriai yra Šilutės rajono savivaldybė ir Švėkšnos šv. Jokūbo parapija. Šios parapijos bažnyčia yra per Lietuvą besidriekiančioje Šv. Jokūbo piligrimų kelio Žemaitijos/Karaliaučiaus atšakoje. Apie festivalį, kurį ketinama tęsti ir šiais metais, posėdyje kalbėjo, į parlamentarų klausimus atsakė jo sumanytojas, Švėkšnos parapijos klebonas kun. Julius Meškauskas. Jis pristatė ir jaunimui skirtą kasmetinę, jau kelerius metus vykstančią, Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetę. „Šilutiškių patyrimas – puikus ir sektinas pavyzdys, kokių iniciatyvų pajėgios imtis visos Europos kultūros keliuose esančios savivaldybės ir bendruomenės“, – sakė Seimo parlamentinės grupės vadovė Laima Andrikienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narės dr. Laimos Liucijos Andrikienės patarėja

Aldona Drėgvaitė

El. p. aldona.dregvaite@lrs.lt

Mob. 8 612 15 698